Grafický trh 9. 12. v 17:00

Ve středu 9. 12. 2015 v 17 hodin proběhne v Hollaru první ročník „Grafického trhu“, název jsme zvolili po vzoru farmářských trhů, jde však o „bazar“, výprodej z archivu umělců. Ceny budou výprodejové, smlouvání je povoleno! Nenechte si tuto událost ujít.

Představa je taková, že bychom my grafici, členové Hollaru přinesli na akci různé přebytky, které v našich arborech přechováváme s jistými rozpaky – drobnou grafiku, která už třeba není aktuální, starší exlibris, novoročenky, tiskové stavy, které se realizovaly jen v pár kusech, duplicitní drobné bibliofilie, albíčka, autorské kalendáře, možná i starší monografie a různé jiné kuriozity. Předpokládáme, že by tato nabídka mohla vzbudit zájem sběratelů drobné grafiky.
Jan Kavan, kurátor výstavy Festival komorní grafiky

 

Grafického bazaru se osobně zúčastní řada úspěšných českých grafiků:

Pavel Piekar, Jan Kavan, Martin Manojlín, Vladislav Kaska, Markéta Kotková, Ivana Lomová, Xenie Hoffmeisterová, Zuzana Růžičková, Jana Budíková, Zbyněk Hraba, Vladimír Bujárek, Lenka Vilhelmová, Milan Bauer, Eva Hašková, Miloš Sláma, Alena Laufrová (bude prezentovat také díla Karla Demela), Pavel Sivko, Dana Puchnarová, Miroslav Pošvic, Lenka Falušiová, Kateřina Černá