VERNISÁŽ Kde domov můj | 11. 10. 2018 v 16 h | Rabasova galerie Rakovník

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na zahájení kolektivní výstavy

KDE DOMOV MŮJ

SČUG Hollar k stému výročí republiky

Kdy: ČT 11. 10. 2018 v 16 h

Kde: Rabasova galerie Rakovník
Pořadatel výstavy: Rabasova galerie Rakovník, SČUG Hollar
Kurátor: Miloslav Polcar
Doba trvání výstavy: 12. 10. – 31. 12. 2018

Facebook: https://www.facebook.com/events/2348889998484932/

 

Těšíme se na Vás, Galerie Hollar

Cílem výstavního projektu „Kde domov můj“ je získat pohled na fenomén domova, jak jej chápou a ztvárňují ve své tvorbě současní umělci, grafici, členové SČUG Hollar, kteří v roce 2017 oslavili 100 let od založení svého sdružení reprezentační výstavou grafické tvorby ve výstavních sálech pražského Obecního domu.
Zakládající členové sdružení před 101 lety jistě /stejně jako my/ netušili, jaké změny 
je po vzniku založení Československa v roce 1918 čekají – v naší zemi, v Evropě i ve světě, jaké politické systémy je budou formovat, jak budou muset své místo domova znovu určovat a znovu si uvědomovat, kam patří a čeho jsou součástí.
Sté výročí vzniku Československa se téměř kryje se vznikem SČUG Hollar, které si dokázalo udržet po dobu svého trvání tradici. A rovněž dokázalo dále rozvíjet  a reinterpretovat umělecké grafické postupy odpovídající současnému myšlení a technologickým postupům.
Na výstavě jsou zastoupeny práce autorů několika generací. Jsou zde k vidění různé současné technologické podoby tištěného obrazu a myšlenkové úvahy o tématu, od nejmladších členů Hollaru až po nejstarší. Vystavené práce jsou odpovědí na výzvu. A jsou jejich reflexí na téma fenoménu domova.
(M. P.)