18.10. od 18.30 hod | Grafici ŽIVĚ | Šimon Brejcha

Nový besední cyklus

GRAFICI ŽIVĚ

Jeden večer, jeden autor, živá prezentace práce, myšlenek, tvůrčích souvislostí.

~

Na první večer, přijal pozvání laureát ceny Vladimíra Boudníka ŠIMON BREJCHA.

ST 18.10. 2023 od 18.30 hod Galerie Hollar

~

V rámci cyklu GRAFICI ŽIVĚ bude možné seznámit se s umělci SČUG Hollar jinak než prostřednictvím jejich děl na výstavách. Bude příležitost spojit si osobu autora přímo s jeho výtvarnými artefakty, poznat, jak uvažuje o své práci, nahlíží na výtvarné problémy, technická řešení a jak jsou pro něj důležité např. mimooborové přesahy. Přijďte poslouchat, dívat se, ptát se.

Nový cyklus umožní návštěvníkům naživo se setkat a seznámit s grafikem-umělcem. Samotným členům pak nabídne prostor pro mezigenerační dialog, pro osobní i profesní sdílení mimo stěny ateliérů a dílen.

Besední večery budou probíhat v Galerii Hollar na Smetanově nábřeží 6. Obsahově nebudou sice přímo souviset s aktuálně výstavou, ale podpoří komunitní život sdružení s přizváním veřejnosti. Půjde o nový rozměr využití spolkové galerie.

Můžete těšit na jedinečné zážitky při setkáních s umělci všech generací. Večery moderuje Milan Starý.

~

ŠIMON BREJCHA absolvoval studia na Univerzitě Karlově v Praze (1994). Zúčastnil se řady stipendijních a rezidenčních pobytů, zejména v německém prostředí. Rozsáhlá je jeho výstavní i publikační činnost – vedle domácích center (2021 Galerie Jiřího Jílka, Šumperk; 2020 Galerie Václava Špály, Praha; 2020, Hollar, Praha; 2016 GASK, Kutná Hora; 2010 Galerie umění v Karlových Varech / Oblastní galerie v Liberci ad.) se pravidelně prezentuje také v zahraničí (2022 Galerie Raskolnikow, Drážďany; 2015 Bourglinster, Luxembourg; 2013 Gallery Am schwarzen Meer, Bremen; 2011 Kunstverein Coburg ad.). Účastní se také přehlídek skupinových, resp. globálních grafických bienále (2022 International Biennial Print Exhibit: 2022 R.O.C., Taiwan; 2021 Internationale Grafik-Triennale Frechen, Německo; 2018 Impact 10, Santander, Španělsko; 2015 International Print Biennale, Guanlan, Čína ad.). Je zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Památníku národního písemnictví, Muzea umění Olomouc, Galerie hlavního města Prahy, Městské galerie v Karlových Varech, v liberecké Oblastní galerii umění, Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum v Győru, Tama Art University v Tokiu, National Taiwan Museum of Fine Art, Stredoslovenskej galérii umenia v Bánskej Bystrici ad. Mimoto jsou jeho díla v majetku řady soukromých sběratelů doma i v zahraničí (Japonsko, Taiwan, Nizozemí, UK, USA).

FB událost -> https://fb.me/e/1mDs7lafA

~

Těšíme se na setkání ♥

— 

Galerie Hollar