Grafický workshop PORT 1560 Český Krumlov 20. a 21. 7. 2024

O víkendu 20.-21. července proběhnou v dílně Portu 1560 dva jednodenní grafické workshopy pod vedením výtvarnice a členky SČUG Hollar Zuzany Růžičkové.

Z dílny si odnesete několik vlastnoručně vytvořených grafik, kterými si můžete vyzdobit stěny domova nebo jimi můžete obdarovat přátele.

Jednodenní workshop bude probíhat v sobotu či v neděli od 12:00 do 16:00.

Zuzana Růžičková účastníky workshopu nechá nahlédnout do své originální techniky gázotisku. Během tohoto procesu se hašeným vápnem a pigmenty maluje na stěnu, která poté slouží jako tisková matrice. Malba se snímá pomocí gázoviny a vodou ředitelného lepidla a přenaší se na napnuté plátno.

Účastníci si ale také mohou vyzkoušet časově náročnější variantu gázotisku – do voskové matrice se vyryje kresba, z které se vytvoří otisk-reliéf. Pokud si chcete vyzkoušet tuto variantu, prosíme vás o dochvilnost, aby bylo dost času na vyjmutí vápenné kresby z matrice.

Pro ty menší a tvoříve budou připraveny malé transfery omítek přímo ze stěn ateliéru Zuzany Růžičkové, z kterých se stříháním a lepením na plátno dají vytvořit originální gázotisky.

Nedílnou součástí workshopu je také trochu boudníkovské imaginace, koukání na skvrny, šmouhy, škrábance i nalézání obrazu v nich. Grafika je totiž velká alchymie.

Cena workshopu je 1 400 Kč, zahrnuty jsou veškeré pomůcky a výtvarné potřeby. S sebou si přineste jen pracovní oblečení a chuť vyzkoušet si něco nového.

Stačí jeden den a vyrobíte si několik vlastních uměleckých děl.

Účastníci workshopu mohou být jak amatéři, tak zkušení výtvarníci.

Rezervovat si místo můžete na info@port1560.cz nebo telefonicky na +420 775 733 462. Počet míst je omezen.

Těšíme se na vás!