NEWSLETTER GALERIE HOLLAR | duben 2021

NEWSLETTER

GALERIE HOLLAR

duben 2021

 

PDF Newsletter ke stažení: NEWSLETTER GALERIE HOLLAR duben 2021

 

Vážení a milí přátelé Galerie Hollar,

dovolujeme si Vás informovat o aktuálním dění v naší galerii. V Galerii Hollar stále naleznete fyzicky výstavu Jubilanti Hollaru 2021, od začátku dubna však probíhá virtuální výstava Současná polská serigrafie : sbírka Mezinárodního grafického sympozia ISSO, která je realizována ve spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity pod záštitou Polského institutu v Praze: http://hollar.cz/vystavy/soucasna-polska-serigrafie-sbirka-mezinarodniho-serigrafickeho-sympozia-ostrava-2013-2021-2/

Výstavou, na které naleznete grafické listy více než 55 současných polských grafiků, se můžete projít z pohodlí domova v kteroukoliv denní i noční dobu a kolikrát jen budete chtít, najednou nebo po kouscích, ale pouze do 30. 4. 2021, po tomto termínu už nebude výstava přístupná.

Čestným kurátorem výstavy je Eduard Ovčáček, kurátory jsou Zbyněk Janáček, Andrea Uváčiková a Marek Sibinský.

Nenechte si prohlídku výstavy na poslední chvíli!

V letošním roce jsme byli nuceni zatím udělat několik změn – samostatnou výstavu Mikoláše Axmanna i výstavu Kateřiny Vítečkové nebylo možné realizovat, a tak s lítostí projekty opět přesouváme do příznivějších časů.

ÚTRŽKY SLOV – ÚTRŽKY VĚT 2021

Vzhledem k stávajícím okolnostem jsme se rozhodli znovuobnovit projekt Útržky slov – útržky vět, prostřednictvím kterého se mohou autoři mezi sebou i spolu s námi podělit o své myšlenky a současnou tvorbu. V minulém roce projekt obsahoval 29 příspěvků, letošní projekt stále běží a zatím v něm naleznete příspěvky od patnácti autorů Sdružení českých umělců grafiků Hollar: Jarmila Janůjová, Dana Puchnarová, Mikoláš Axmann, Ditta Jiřičková, Miloslav Polcar, Lenka Štěpaníková, Alena Laufrová, Daniela Benešová, Saki Matsumoto, Markéta Kotková, Petr Štěpán, Pavel Piekar, Helena Čubová, Martin Mulač, Jiří Mikeska.

Projekt naleznete na našem webu, instagramu i facebooku.

http://hollar.cz/aktuality/utrzky-slov-utrzky-vet-2021-clenu-grafiku-sdruzeni-ceskych-umelcu-grafiku-hollar/

PROVOZ GALERIE

Galerie Hollar je dle vládních nařízení stále ještě uzavřena, ale fungujeme jako „výdejní okénko“ a pokud byste si přáli vyzvednout grafický list objednaný z našeho e-shopu, grafický kalendář či publikaci přímo u nás, rádi se s vámi domluvíme na osobním potkání.

E-SHOP

Na e-shopu Galerie Hollar jsou nově zveřejněny grafické listy od Lenky Falušiové, Lenky Štěpaníkové, Xénie Hoffmeisterové, Pavla Hory, Jiřího Suchého, Vladimíra Suchánka, Jany Budíkové, Jany Boudové a Jindřicha Faktora.

Objednávky zasíláme poštou, nebo je možné domluvit se na osobním předání v galerii.

DAR NA PODPORU GALERIE HOLLAR

Do kategorie grafických listů na podporu Galerie Hollar přibyl velkoformátový grafický list Cesta od Jany Budíkové (serigrafie, linoryt, 2020). Naleznete jej na našem e-shopu i v rámci letošní výstavy Jubilanti Hollaru 2021. Autorce ještě jednou moc děkujeme za podporu ♥

Cesta | Jana Budíková

KLUB PŘÁTEL HOLLARU

Vážení přátelé, v Galerii Hollar pro vás máme připravené grafické prémie pro rok 2021, v tomto roce vznikly ve spolupráci s Jiřím Samkem, Andreou Tachezy a Lenkou Štěpaníkovou, doplněny jsou o grafické listy Zbyňka Hraby, Michaely Lesařové Roubíčkové a Martina Raudenského.

Jaro je ten správný čas pro uhrazení členských příspěvků Klubu přátel Hollaru, je možné zasílat na účet Galerie Hollar (1933982389/0800), nebo je možné domluvit se na osobní schůzce v galerii a spojit ji i s převzetím grafické prémie či prémií.

 

S přáním pevného zdraví a všeho dobrého,

Galerie Hollar

T: 737 288 309 | E: kslezakova@hollar.cz | www.hollar.cz | instagram | facebook