Ondřej Michálek – 25. laureát Ceny Vladimíra Boudníka

Laureátem 25. Ceny Vladimíra Boudníka se stal pan Ondřej Michálek.

Za významný tvůrčí přínos v oblasti grafické tvorby. Za přesvědčivý a výrazný soubor grafických děl objevného výrazu či formy bez časového a generačního omezení.

Ondřej Michálek žije a pracuje v Olomouci. Vyučuje (docent) na Katedře výtvarného výchovy, Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Za své grafické práce získal řadu ocenění v oblasti grafiky u nás i v zahraničí. Je soustředěným tvůrcem cyklů metaforických podobenství světa, která nám podává jazykem grafického experimentu. Jeho dílo není mnohomluvné ani příliš rozsáhlé. Je však výsledkem systematické práce zacílené na inventuru našich existenciálních jistot a nejistot.

Komise Ceny Vladimíra Boudníka 2019 ve složení: MgA. Jana Hubatková, Mgr. et. Mgr. Petr Ingerle, Mgr. Markéta Kroupová, PhDr. Ivan Neumann, doc. akad. mal. Miloslav Polcar – předseda komise CVB v předchozím roce, doc. Lenka Vilhelmová – laureátka 24. Ceny Vl. Boudníka,
dále nominovala na 25. Cenu Vl. Boudníka:
Šimona Brejchu, Oldřicha Hameru, Pavla Hayeka, Vladimíra Kokoliu, Jiřího Šalamouna a Jana Vičara.
 
Kurátor 25. Ceny Vl. Boudníka – Mgr. Ivo Binder

/

Výstavu letošního laureáta prestižní Ceny Vladimíra Boudníka můžete navštívit v rámci expozice v Obecním domě na nám. Republiky.

Výstava potrvá od 28. ledna do 22. února 2020 v Obecním domě v Praze.

Pořádá Nadace Hollar

www.nadacehollar.cz