Výstava AFRODITA DNES / Řecko – Patra

AFRODITA DNES

V rámci 6tého „Patras World Poetry Festival “ s názvem Invisible People, Invisible Thoughts, kterého se účastnilo celkem 68 básnířek a básníků z celého světa, byla také – v rámci festivalu –  otevřena výstava Afrodita dnes. Výstava vznikla ve spolupráci českého centra v Aténách(s paní Lucií Kuligovou, ředitelkou), SČUG Hollar a organizátory festivalu. Výstava byla otevřena na 2 místech – jedna výstavní místnost byla v centru Agora Argyri v rámci festivalu od 4 – 14.9. a v Cube Gallery od 4. – 30.9.Obě dvě výstavy byly otevřeny pro účastníky festivalu a hosty, výstava v Cube gallery je určena také pro veřejnost. Instalace výstav proběhla ve spolupráci mezi pořadateli a Českým centrem.Protože výstavní prostory nebyly tak velké, jako pro výstavu v Aténách, tak tam některá díla – z rozhodnutí organizátorů –  nebyla vystavena.

Českou republiku zastoupili na festivalu básnířky Simona Racková a Kateřina Racková, Pavel Piekar byl zastoupen jako básník a zároveň otevíral výstavu v Cube gallery a vedl komentovanou prohlídku o historii SČUG Hollar  a o grafickým technikách se zaměřením na barevný linoryt.
Pavel Piekar
vystavují Mikoláš Axmann, Karel Beneš, Jan Blaha, Šimon Brejcha, Dušan Černý, Petr Fiala, Petr Hampl, Pavel Holeka, Tomáš Hřivnáč, Ditta Jiřičková, Martin Mulač, Petr Palma, Pavel Piekar, Martin Raudenský, Zuzana Růžičková, Jiří Slíva, Ladislav Sýkora, Petr Štěpán, Hana Šuranská, Jana Šindelová, Eva Vlasáková, Bohunka Waageová