Aktuality

SRPEN 2022 – ZAVŘENO

Vážení a milí návštěvníci,

 

v srpnu bude v Galerii Hollar probíhat částečná rekonstrukce prostor a galerie bude pro veřejnost po celý měsíc uzavřena. Stejně tak bude pozastavena činnost e-shopu, na kterém rádi přijmeme vaše objednávky, ale bude možné je vyřídit až po skončení celé rekonstrukce, dříve se k našim depozitům nedostaneme.

Děkujeme za pochopení a budeme se na vás těšit v září na výstavě Mladá grafika : GENERACE, jejíž zahájení proběhne ve středu 7. 9. 2022 v 17 h.

 

S přáním hezkého a poklidného léta,

Galerie Hollar

Noví členové SČUG Hollar | 2022

Vážení,

dovolujeme si vám představit nové členy Sdružení českých umělců grafiků Hollar, kteří byli v letošním roce přijati spolku.

Odborná komise se sešla 16. 5. 2022 ve složení Jana Hubatková, Mikoláš Axmann, Peter Kollár, Pavel Piekar, Miloslav Polcar, Miloš Sláma.

 

Patrik Braun

Dagmar Dolíhalová

Kurt Gebauer

Nanako Ishida (Knižní sekce)

Adéla Kostkanová

Markéta Knorová

Anastasia Serdyuk

Filip Trnka

Andrea Štosková

Marie Štumpfová

Alex Vido

Alena Vršanská

Všechny autory srdečně vítáme, máme radost!

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA | 13. 7. 2022 v 17 h | Naděžda Synecká : Čiré Vědomí

Vážení přátelé,

srdečně vás zveme do Galerie Hollar na

 

KOMENTOVANOU PROHLÍDKU výstavy Naděžda Synecká : Čiré Vědomí

s kurátorkou výstavy Alenou Laufrovou, synem Naděždy Synecké Štefanem Sukupem a uměleckým tiskařem Milanem Dřímalem, který stál po autorčině boku při vzniku jejích hlubotisků

ve středu 13. 7. 2022 v 17 h

Těšíme se na vaši návštěvu,

Galerie Hollar

ZAVŘENO | 5. – 6. 7. 2022

Vážení,

v úterý 5. a ve středu 6. 7. 2022 bude Galerie Hollar z důvodu státních svátků zavřeno. Těšíme se na vás opět ve čtvrtek 7. 7. na výstavě Naděžda Synecká : Čiré Vědomí.

Přejeme vám krásné svátky!

Galerie Hollar

Printed Voices from CZECHIA | 16. 7. – 17. 9. 2022, Ohio

Vážení přátelé,

rádi bychom vás upozornili na výstavní projekt, ke kterému jsme byli laskavě přizváni a mohli jsme se na jeho vzniku částečně podílet:

 

Printed Voices from CZECHIA

Social and Culutral Reflections

.

kurátor výstavy: Saad Ghosn

místo konání: Kennedy Heights Art Centre, Cincinnati, Ohio

16. 7. – 17. 9. 2022

.

online pozvánka: Printed-Voices-from-Czechia_POSTCARD

online katalog k projektu: czech-book SOS Art Voices from Czechia 2022 Ohio

.

Jiří Anderle, Patrik Braun, Šimon Brejcha, Jana Anna Cholvaldt, Karel Demel, Lenka Falušiová, Petr Alois Hampl, Jan Hísek, Pavel Hora, Helena Horálková, Vojtěch Hrubant, James Janíček, Ditta Jiřičková, Oldřich Kulhánek, Žofie Kumštová, Ondřej Michálek, Karel Musil, Jindřich Pileček, Lubomír Přibyl, Jaroslava Severová, Jana Šindelová, Antonín Sondej, Markéta Soukupová, Lenka Štěpaníková, Andrea Štosková, Vojtěch Trocha, Martin Velíšek, Lenka Vilhelmová, Eva Vlasáková, Magdalena Vovsová, Pita Wild C.

VERNISÁŽ | Naděžda Synecká : Čiré Vědomí | 29. 6. 2022

Vážení,

s radostí zveme do Galerie Hollar na vernisáž výstavy

NADĚŽDA SYNECKÁ : ČIRÉ VĚDOMÍ

ve středu 29. 6. 2022 v 17 h

 

Výstava potrvá do 31. 7. 2022.

Kurátorka výstavy: Alena Laufrová

 

Doprovodný program: středa 13. 7. 2022 v 17 h – komentovaná prohlídka výstavy s Alenou Laufrovou, synem Naděždy Synecké Štěfanem Sukupem a uměleckým tiskařem Milanem Dřímalem

 

„Zabývám se barevným experimentálním tiskem. Usiluji o zachycení nezachytitelného, uchopení neuchopitelného. Miluji život, který je úžasným zázrakem. Tvořím s tiskařem přímo v dílně, jde mi o přesah toho, co člověk zná, co není změřitelné a co nemůžeme pochopit a ani vyslovit. Tento způsob tvorby přímo na místě nejvíce odpovídá principu života v jeho neustálé proměnlivosti. Dříve jsem hodně dělala zvířata, tvořila jsem v duchu fantaskního surrealismu, nyní je mým tématem vesmír, který je plný neznámých bytostí. Snažím se o zachycení světla a zvláštní atmosféry nejednoznačného a nekonečného vesmíru. Vytvářím vždy pouze několik tisků, které se také mezi sebou liší barevností nebo v detailu. Jsou tedy všechny originály.“ Naděžda Synecká

 

Těšíme se na vás,

Galerie Hollar

VERNISÁŽ | JIŽNÍ ČECHY očima členů Hollaru | 29. 6. 2022

Vážení,

dovolujeme si vás pozvat na výstavu

JIŽNÍ ČECHY očima členů Hollaru (grafiky, kresby, malby)

 

Vernisáž: středa 29. 6. 2022 v 17 h

Místo konání: Husitské muzeum v Táboře – Galerie Stará radnice

Kurátorský tým: Lenka Zajícová, Pavel Piekar

Výstava potrvá do 9. 10. 2022.

Libor Beránek, Tomáš Bím, Jan Blaha, Irena Bujárková, Ladislav Čepelák, Dušan Černý, Lenka Falušiová, Petr Fiala, Marie Filippovová, Renáta Fučíková, Michala Gorbunovová, Petr Hampl, Jiří Hanuš, Eva Hašková, Barbora Heřmanová, Xénia Hoffmeisterová, Pavel Hora, Helena Horálková, Zbyněk Hraba, Nanako Ishida, Said Ismail, Eva Jakubcová, Jarmila Janůjová, Ditta Jiřičková, Jan Kavan, Peter Kollár, Martin Lohnický, Bronislava Bakule Malá, Eduard Milka, Berenika Ovčáčková, Pavel Piekar, Aleš Svoboda, Ladislav Sýkora, Jan Šafránek, Marie M. Šechtlová, Martin Velíšek, Eva Vlasáková, Magdalena Vovsová, Bohunka Waageová

POZVÁNKA Jižní Čechy-page-001

Smuteční oznámení

Vážení,

s hlubokou lítostí oznamujeme, že nás v neděli 12. 6. 2022 ve věku nedožitých 97 let opustil Pavel Sukdolák, kolega a výjimečný grafik a malíř.

S úctou a soustrastí rodině a všem přátelům,

Sdružení českých umělců grafiků Hollar

2022 parte Pavel Sukdolák

SPISOVATELÉ MEZI OBRAZY : ANNA BEATA HÁBLOVÁ | 26. 5. 2022

Vážení,

spolu s Asociací spisovatelů vás srdečně zveme na další z literárních večerů SPISOVATELÉ MEZI OBRAZY

ve čtvrtek 26. 5. 2022 od 19 hodin v Galerii Hollar

ANNA BEATA HÁBLOVÁ / čte z nového románu a mluví o díle Krištofa Kintery

Moderuje Marie Iljašenko

Pořádá Asociace spisovatelů ve spolupráci se Sdružením českých umělců grafiků Hollar

FB: https://www.facebook.com/events/396336359057363

 

Potkává se svět výtvarného umění a literatury? Čerpají spisovatelé inspiraci z obrazů? Čtení s debatou.

 

Těšíme se na viděnou,

Galerie HollarHollar_Hablova_2022_1-page-001

VERNISÁŽ | Made in Luxembourg | 25. 5. 2022 v 17 h

Vážení,

srdečně vás zveme do Galerie Hollar na zahájení výstavy lucemburského grafického spolku Empreinte

MADE IN LUXEMBOURG

ve středu 25. 5. 2022 od 17 hodin

Patrik Bitomsky, Marité Bordas, Marie Dublin-Neys, Mariette Flener, Danielle Grosbusch, Robert Hall, Chantal Hardy, Diane Jodes, Sylvie Karier, Serge Koch, Christiane Linden, Isabelle Lutz, Yvonne Rodesch, Franz Ruf, Yvonne Simon, Marie-Pierre Speltz, Pit Wagner, Anneke Walch, Desirée Wickler

Kurátor výstavy: Martin Velíšek

Výstava potrvá do 26. 6. 2022.

Tisková zpráva: MADE IN LUXEMBOURG tisková zpráva

Facebook: https://www.facebook.com/events/945889156086909

Výstava je pořádána za laskavé podpory Velvyslanectví Lucemburska v Praze, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 1.

Výstava se koná pod záštitou J.E. pana Ronalda Dofinga, velvyslance Lucemburského velkovévodství v Praze a je součástí oslav 100. výročí navázání česko-lucemburských diplomatických vztahů.

MADE IN LUXEMBOURG aneb „LUXOVÁNÍ“

LUXování. Při luxování vysajeme vše, co se nám dostane do cesty. Silný proud vzduchu natáhne dovnitř sběrné nádoby často nejen prach a špínu, ale také ztracené zlaté náušnice, zakutálený šroubek od mixéru, sponku do vlasů… Zaplať Pán Bůh! Je to zázrak! To, co jsme považovali za nenávratně ztracené, se díky vysavači našlo! Obsah sběrné nádoby či sáčku je zvláštní směsicí našeho já. Mísí se v něm špína a prach s drobnými předměty, či jejich částmi, zapadlými do nejzazších koutů našeho domova. V prachu dní se vznášejí fragmenty našeho světa.

19 lucemburských grafiků, sdružených ve spolku Empreinte, představuje v Galerii Hollar svou tvorbu. Je to výběr z prací každého z nich. Je to jakési luxování v jejich ateliérech. Jsou to fragmenty jejich životů, výpověď o jejich světě. A my přitom zjišťujeme, že se tomu našemu překvapivě podobá. Fantazie je totiž vždycky ohraničená pouze myslí každého z nás, ale nikdy státní hranicí. A tak je setkání s grafikami „vysátými“ z ateliérů lucemburských grafiků vlastně velmi bezprostřední a samozřejmé.

Luxování je ale také jakási slovní hříčka. Odkazuje ke zkratce malého velkovévodství – Lucembursko, anglicky Luxembourg, zkratkou LUX – s nímž nás pojí společná minulost. A odkazuje také k různým zpodstatnělým slovesům – rozmlouvání, představování, hostování… Výstava je tedy jakýmsi rozmlouváním s Lucemburskem, s jeho umělci, grafiky. Je to představení jejich tvorby. Je to hostování lucemburského sdružení grafiků v galerii českého sdružení grafiků.

EMPREINTE

Grafická dílna Empreinte byla založena v roce 1994 z iniciativy Bo Halbirka, dánského grafika a malíře. Dnes, téměř 30 let po svém vzniku, je Empreinte stále jediným spolkem-kolektivní dílnou grafiků v Lucemburském velkovévodství. Představuje dynamické místo setkávání, pořádá výstavy a podílí se na kulturních akcích v Lucembursku i v širším regionu. Udržuje kontakty s hlavními aktéry kulturního sektoru, Národním muzeem historie a umění (Musée national d’Histoire et d’Art, MNHA) a Národní knihovnou Lucemburska (Bibliothèque nationale de Luxembourg, BnL).

prof. akad. mal. Mgr. Martin Velíšek, Ph.D.