Aktuality

Grafické prémie 2022 | Klub přátel Hollaru

Vážení přátelé Galerie Hollar,

dovolte nám poděkovat vám za vaši podporu činnosti Galerie Hollar a všechny vaše návštěvy. Věříme, že jsme vám v minulém roce přinesli alespoň trochu radosti prostřednictvím výstav a těšíme se na další setkávání v galerii.

Rádi bychom Vás informovali o grafických prémiích Klubu přátel Hollaru pro rok 2022, které pro vás máme připravené a je možné si je vyzvednout kdykoliv v otevírací době galerie (út-ne 10-12, 13-18 h mimo instalace výstav, vernisáž a státní svátky).

V letošním roce se můžete těšit na grafické prémie od

 

• Jaroslavy Severové, ink print

• Ivy Krupicové, sítotisk

• Tomáše Hřivnáče, suchá jehla

20220126_112303

Jako každý rok, stříbrní členové (příspěvek ve výši 500 Kč) získávají jeden grafický list, Zlatí členové (1 200 Kč) mají možnost vybrat si dva grafické listy dle vlastního výběru.

.

PRO ZASLÁNÍ POŠTOU – prosíme o vyplnění objednávkového listu: PRÉMIE 2022 – obj.list  se jmény autorů v pořadí Vašeho zájmu. Závazný objednávkový list zašlete na e-mail galerie@hollar.cz nebo na adresu Galerie Hollar, Smetanovo nábř. 6, Praha 1, 110 00.

V případě výběru prémie od Jaroslavy Severové v objednávce prosíme o doplnění specifikace grafického listu – 1 / 2 / 3 / 4, u Tomáš Hřivnáče barevnou variantu a / b / c (viz označení reprodukcí výše).

.

Nejste členy Klubu přátel Hollaru? Více informací se dozvíte zde a nebo přímo u nás v galerii.

.

Děkujeme za vaši podporu, se srdečným pozdravem,

Kateřina Marková,

tajemnice SČUG Hollar a vedoucí Galerie Hollar

T: 737288310, 737288309 | galerie@hollar.cz, katerina.markova@hollar.cz

VERNISÁŽ Jubilanti Hollaru 2|2022

Vážení,

dovolujeme si vás pozvat na zahájení druhé části výstavy

JUBILANTI HOLLARU 2|2022,

které se uskuteční ve středu 2. 2. 2022 v 17 hodin∗

Lubomír Přibyl, Jaroslava Severová, Ondřej Michálek, Miloslav Polcar, Josef Hlaváček, Alena Laufrová, Lenka Vilhelmová, Zbyněk Janáček, Ján Lastomírsky, Klára Stodolová, Iva Krupicová

Facebook: https://www.facebook.com/events/1113007609270260/?active_tab=about

Výstava potrvá do 27. 2. 2022

Kurátorka výstavy: Jana Šindelová

 

Těšíme se na vaši návštěvu,

Galerie Hollar

 

 

∗ Prosíme všechny návštěvníky vernisáží o přichystání si platného dokladu o bezinfekčnosti – doklad o prodělaném očkování, platný doklad o negativním PCR testu a nebo platné potvrzení o prodělání nemoci Covid-19. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost. Buďme na sebe a své blízké opatrní.

POZVÁNKA 2-22 Jubilanti Hollaru 2022

Komentovaná prohlídka 19. 1. 2022 | JUBILANTI HOLLARU 1|2022

Vážení,

dovolujeme si vás pozvat na

komentovanou prohlídku

první části výstavního cyklu Jubilanti Hollaru 1|2022

ve středu 19. 1. 2022 v 17 h v Galerii Hollar

s kurátorkou výstavy Janou Šindelovou a některými autory

Těšíme se na vás,

Galerie Hollar

 

Pozn.: Doprovodná akce bude uskutečněna za aktuálních bezpečnostních opatření, prosíme všechny účastníky, aby si nachystali potvrzení o očkování. Děkujeme za pochopení a vstřícnost.

Smuteční oznámení

Vážení,

 

s velikou lítostí oznamujeme, že nás 30. 12. 2021 opustila ve věku 91 let naše výjimečná kolegyně Alena Antonová.

 

S úctou a  hlubokým smutkem,

Sdružení českých umělců grafiků Hollar

 

ALENA ANTONOVÁ (narozena v r. 1930 v Praze), česká grafička a malířka, vystudovala Státní odbornou školu keramickou v Praze, Státní grafickou školu v Praze (profesor Karel Tondl) a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (profesor Emil Filla). Věnovala se volné grafice, především hlubotiskovým technikám (kolorovaný lept, suchá jehla), ale také tisku z výšky – linorytu a dřevořezu. Stěžejním způsobem výtvarného vyjádření byl pro autorku kubismus, který spojuje typický rozklad tvarů a jejich opětovné sdružení spolu s autorčiným poetickým a něžným přístupem.

Hlavními tématy pro Alenu Antonovou bylo všední zátiší, postava ženy, často zachycená při jednoduchých, každodenních úkonech (spící, čtoucí dopis, píšící) či ve spojení s jejím milovaným psem a kočkami, dále lidová slovesnost či figury milenců.

Členkou Sdružení českých umělců grafiků Hollar byla od roku 1991.

Alena-Antonová_parte

 

 

VERNISÁŽ Jubilanti Hollaru 1|2022 a 2|2022

Vážení,

s radostí vás zveme na zahájení výstavy Jubilanti Hollaru 2022, v tomto roce rozdělené do dvou výstavních termínů. Díky tomu výstavní projekt poprvé poskytuje prostor všem autorům slavícím v tomto roce životní kulatiny či půlkulatiny bez omezení věku i větší prostor pro každého vystavujícího. Propojení několika současných generací umělců-grafiků, uměleckých názorů, obsahová i technická různorodost jsou jedněmi z hlavních přínosů tohoto výstavního cyklu. Srdečně vás všechny zveme!∗

Facebook: https://www.facebook.com/events/1113007609270260

 

JUBILANTI HOLLARU 1|2022

Vernisáž: středa 5. 1. 2022 v 17 h

Výstava potrvá do 30. 1. 2022

Kurátorka výstavy: Jana Šindelová

 

Václav Kabát, Kateřina Černá, Eduard Halberštát, Adolf Absolon, Jiří Altmann, Karel Demel, Pavel Roučka, Jan Kavan, Ladislav Kuklík, Jiří Slíva, Jan Šafránek, Eduard Milka, Jiří Brázda, Markéta Králová, Marie M. Šechtlová, Petr Palma, Martin Manojlín, Peter Kollár, Robin Kaloč, Hana Šuranská, Lenka Štěpaníková

• • •

JUBILANTI HOLLARU 2|2022

Vernisáž: středa 2. 2. 2022 v 17 h

Výstava potrvá do 27. 2. 2022

Kurátorka výstavy: Jana Šindelová

 

Lubomír Přibyl, Jaroslava Severová, Ondřej Michálek, Miloslav Polcar, Josef Hlaváček, Alena Laufrová, Lenka Vilhelmová, Zbyněk Janáček, Ján Lastomírsky, Klára Stodolová, Iva Krupicová

 

Těšíme se na vaši návštěvu,

Galerie Hollar

 

∗ Prosíme všechny návštěvníky vernisáží o přichystání si platného dokladu o bezinfekčnosti – doklad o prodělaném očkování, platný doklad o negativním PCR testu a nebo platné potvrzení o prodělání nemoci Covid-19. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost. Buďme na sebe a své blízké opatrní.

 

Pour féliciter 2022

Vážení přátelé,

z celého srdce vám všem přejeme krásné a poklidné svátky a vše dobré do nadcházejícího roku.
Děkujeme za veškerou podporu a návštěvy naší galerie v průběhu roku 2021 a moc se na vás opět těšíme v novém roce ✨

Galerie Hollar

 

OTEVÍRACÍ DOBA GALERIE HOLLAR na přelomu roku

V roce 2021 je možné galerii navštívit do 23. 12. 2021 a po Novém roce se těšíme na viděnou na vernisáži první části výstavy Jubilanti Hollaru 2022 ve středu 5. 1. 2022 v 17 hodin.

.
grafický list je zapůjčený od Ester Tajrychové (tisk z výšky na ručním papíru)

Galerie Hollar - Pour féliciter 2022 s

 

XXVII. Festival komorní grafiky | komentovaná prohlídka | 15. 12. 2021

Vážení přátelé,

srdečně vás zveme na v letošním roce poslední komentovanou prohlídku v Galerii Hollar v rámci XXVII. Festivalu komorní grafiky. Výstavou vás provedou její kurátoři ve středu 15. 12. 2021 od 17 hodin.

Prosíme všechny návštěvníky komentované prohlídky o přichystání si platného dokladu o bezinfekčnosti – doklad o prodělaném očkování, doklad o prodělání alespoň jedné dávky očkování a spolu s platným PCR testem a nebo platné potvrzení o prodělání nemoci Covid-19. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost. Buďme na sebe a své blízké opatrní.

 

těšíme se moc na viděnou,

Galerie Hollar

Fungování e-shopu v předvánočním čase

Vážení,

 

vzhledem ke každoroční přetíženosti pošty v předvánočním shonu přijímáme objednávky na e-shopu Galerie Hollar bez osobního vyzvednutí pouze do čtvrtka 16. 12. 2021 (včetně uhrazení částky).

Pokud byste si přáli i v pozdějším čase obdarovat své blízké grafickým listem, doporučujeme dárkový poukaz, který je možné vytvořit na libovolnou částku a je zasílán e-mailem až do 23. 12. 2021.

S ohledem na bezpečnost dodání Vašich objednávek i samotných grafických listů budeme všechny pozdější objednávky vyřizovat až po Novém roce. Pro objednávky s osobním vyzvednutím to samozřejmě neplatí a ty bude možné vyzvedávat až do 23. 12. 2021, kdy vás v galerii rádi přivítáme, v tomto roce naposledy.

 

Děkujeme za pochopení,

s přáním krásných a klidných svátků,

Galerie Hollar

 

Křest linorytového kalendáře 2022 | 14. 12. 2021 v 18 h

Vážení,

 

dovolujeme si vás pozvat na křest Linorytového kalendáře 2022 za přítomnosti jeho autorů – Zbyněk Hraba, Pavel Piekar, Petr Palma, Miloš Sláma, Zdenka Hušková, Ladislav Sýkora

v úterý 14. 12. 2021 od 18 h v Galerii Hollar

 

Prosíme všechny návštěvníky křtu o přichystání si platného dokladu o bezinfekčnosti – doklad o prodělaném očkování, doklad o prodělání alespoň jedné dávky očkování a spolu s platným PCR testem a nebo platné potvrzení o prodělání nemoci Covid-19. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost. Buďme na sebe a své blízké opatrní.

 

Těšíme se na vás,

Galerie Hollar

Linorytový kalendář 2022 křest

Spisovatelé mezi obrazy s Radkou Denemarkovou | 9. 12. 2021

Vážení,

spolu s Asociací spisovatelů vás srdečně zveme do Galerie Hollar na literární večer

SPISOVATELÉ MEZI OBRAZY

s Radkou Denemarkovou a čínskou výtvarnicí Zhang Yue

 

ve čtvrtek 9. 12. 2021 v 19 hodin

moderuje Marie Iljašenko

 

Prosíme všechny návštěvníky o přichystání si platného dokladu o bezinfekčnosti – doklad o prodělaném očkování, doklad o prodělání alespoň jedné dávky očkování a spolu s platným PCR testem a nebo platné potvrzení o prodělání nemoci Covid-19. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost.

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

Hollar_Denemarkova_2021_2