Publikace

Grafický ruční lis pro tisk z výšky, hloubky i plochy

KULIČKOVÝ GRAFICKÝ LIS SLÁMA

Grafický ruční lis Sláma si můžete od této chvíle pořídit v naší galerii! Lis je vhodný pro tisk z výšky, hloubky i plochy. Je plně srovnatelný s klasickými lisy. Tisk na papír i látku, bez omezení formátu, tisk pod kontrolou.

 

malý lis Sláma – 4 450 Kč

velký lis Sláma – 7 050 Kč

přídavné závaží na velký lis – 1 150 Kč

 

 

www.slamapress.com

slama press (2) s

KRAJINA – NEKONEČNO katalog

KRAJINA – NEKONEČNO

PAESAGGIO – L′INFINITO

PAVEL PIEKAR | ZBYNĚK HRABA | ANDREA LOUIS BALLARDINI

 

Česko-italský katalog vydaný ke stejnojmenné výstavě v Galerii Hollar (v roce 2020 byla vzhledem k nařízení vlády realizována pouze její online verze, v roce 2021 proběhne její realizace přímo v Galerii Hollar).

Rok vydání: 2020

Autoři textů: :Alberta Lai, Jiří Pelán

Grafická úprava: Zbyněk Hraba

Počet stran: 39

Tisk: Akcent Vimperk

Náklad: 300 ks

ISBN: 978-80-903739-6-9

Cena: 120 Kč

 

Výstavní katalog je k dispozici k prohlédnutí i pořízení přímo v Galerii Hollar.

Po domluvě je možné jej také zaslat poštou (kslezakova@hollar.cz).

 

Vydalo Sdružení českých umělců grafiků Hollar ve spolupráci s Italským kulturním institutem v Praze a Vladimírem Kobelkou.

Výstavní činnost Galerie Hollar byla v roce 2020 finančně podpořena Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury ČR, Ministerstvem kultury ČR a Městskou částí Praha 1.

HOLLAR DNES – katalog

HOLLAR DNES

Publikace k stejnojmenné výstavě v Obecním domě (13. 10. 2017 – 20. 1. 2018)

 

Náklad: 450 ks

Texty: Blanka Stehlíková, Vladimír Suchánek, Pavel Piekar

Katalog představuje současnou tvář Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které v tomto roce slaví sté výročí od svého založení.

 

ISBN: 9-788090-373945

Vydavatel: SČUG Hollar

 

Cena: 400 Kč / Klub přátel Hollaru 300 Kč (1 ks)

 

Publikace je k dostání v Galerii Hollar. (V případě žádosti o zaslání publikace se na nás, prosím, obraťte na telefoní číslo či e-mail uvedený v sekci Kontakty.)

KDE DOMOV MŮJ | publikace

KDE DOMOV MŮJ

Publikace byla vydána k příležitosti stejnojmenné výstavy v Rabasově galerii Rakovník (11. 10. – 31. 12. 2018).

V případě zájmu o zaslání publikace poštou nás, prosím, kontaktujte: kslezakova@hollar.cz

Publikace je k dispozici v Galerii Hollar a v Rabasově galerii Rakovník.

Cena: 250 Kč 

Vydavatel: Sdružení českých umělců grafiků Hollar, IČ 14892537

Náklad: 250 ks

Grafický design: Rostislav Vaněk

Typografie: David Faigl

Reprodukce: Jan Veselý

Texty: Miloslav Polcar, kurátor výstavy, zastoupení autoři

Tisk: INDIGOPRINT s. r. o.

ISBN: 978-80-903739-5-2

Počet stran: 70

Počet reprodukcí: 48

 

Zastoupení autoři:

Mikoláš Axmann, Karel Beneš, Daniela Benešová, Libor Beránek, Tomáš Bím, Jana Budíková, Lenka Falušiová, Petr Fiala, Patrik Hábl, Eduard Halberštát, František Hodonský, Xénia Hoffmeisterová, Pavel Hora, Zbyněk Hraba, Tomáš Hřivnáč, Said Ismail, Zbyněk Janáček, Jarmila Janůjová, Robin Kaloč, Jan Kavan, Markéta Králová, Ivo Křen, Alena Laufrová, Martin Manojlín, Vlasta Matoušová, Ondřej Michálek, Jiří Mikeska, Eduard Milka, Lubomír Netušil, Eduard Ovčáček, Berenika Ovčáčková, Pavel Piekar, Miloslav Polcar, Emanuel Ranný, Lucie Raškovová, Jaroslava Severová, Pavel Sivko, Miloš Sláma, Jan Šafránek, Marie M. Šechtlová, Petr Štěpán, Lenka Štěpaníková, Eva Vápenková, Martin Velíšek, Lenka Vilhelmová, Eva Vlasáková, Lenka Vojtová, Fanis Ainacidis (host)

Fenomén drsnosti

Fenomén drsnosti / Česká strukturální grafika

The roughness phenomenon / Czech structural graphic art

Vydavatel: Nadace Hollar, Melantrichova, Praha

Rok vydání: 2016

Autor: Jiří Bernard Krtička

Jazyk: český, anglický

Formát: 297 x 210 mm

Vazba: V2

Počet stran: 60

Ilustrace: 50 barevných reprodukcí

ISBN: 978-80-906630-0-8

Předmětová hesla: umělecká grafika, grafické techniky, česká grafika 20. – 21. století

Cena: 250,– Kč bez DPH (nejsme plátci DPH)

Poštovné: 60,– Kč

Publikaci je možné pouze objednat. Objednávky prosíme odeslat na:  katerina@hollar.cz

 

 

Anotace:

Dvojjazyčná kniha z oboru dějin umění je první syntetickou studií o fenoménu české strukturální grafiky, která je objevem Vladimíra Boudníka, nejosobitějšího grafika druhé poloviny 20. století. Inspirativní síla nové metody zasáhla mnoho dalších umělců, z nichž někteří ji obohatili o vlastní originální postupy. Vývoj české strukturální grafiky nebyl přerušen předčasnou Boudníkovou smrtí, střídáním uměleckých trendů, ani koncem 20. století. Její nevyčerpatelný výtvarný potenciál se projevuje i v aktuální grafické tvorbě.

Umělci: Vladimír Boudník, Zdeněk Beran, Šimon Brejcha, Eva Čapková, Patrik Hábl, Oldřich Hamera, Josef Hampl, Jan Hladík, Jenny Hladíková, Jaroslav Hořánek, Jaroslav Hovadík, Dalibor Chatrný, Ludmila Jandová, James Janíček, Čestmír Janošek, Robin Kaloč, Jan Koblasa, Radoslav Kratina, Lubomír Krupka, Alena Kučerová, Antonín Málek, Pavel Nešleha, Eduard Ovčáček, Lubomír Přibyl, Dana Puchnarová, Romana Rotterová, Pravoslav Sovák, Vladimír Suchánek, Pavel Sukdolák, Jaroslav Šerých, Antonín Tomalík, Miloš Urbásek, Jiří Valenta, Aleš Veselý, Lenka Vilhelmová, Karel Vysušil, Rudolf Alois Zörner.

Autor analyzuje Boudníkovo dílo z hlediska inovací tradičních grafických technik a materiálů, soustavně mapuje českou strukturální grafiku druhé poloviny 20. století a sleduje její přesah do umění 21. století. Rozdílné přístupy ke zhotovení strukturálních matric dokládá početnými snímky a charakterizuje šest typů strukturálních grafických metod.  V druhé části knihy přináší 37 uměleckých medailonů, z nichž každý obsahuje reprodukci grafického listu, základní biografická data, charakteristiku autorovy tvorby a jeho původního přínosu v oblasti strukturální grafiky.

Tváří v tvář | bibliofilie

Katalog výstavy Tváří v tvář | tête-à-tête

Martin Mulač, Pavel Piekar, Marek Škubal

(20. 6. – 15. 7. 2018, Galerie Hollar, http://hollar.cz/vystavy/tvari-v-tvar-tete-a-tete/)

Bibliofilie byla vydána v nákladu 50 číslovaných výtisků s originálními grafickými listy Martina Mulače a Pavla Piekara.

Text: Otto M. Urban

Počet stran: 30

Grafická úprava: Michal Jirát

Cena: 2.000 Kč

INSPIRACE HUDBOU

INSPIRACE HUDBOU

Publikace vydaná u příležitosti stejnojmenné výstavy v Domě Natura Příbram (Ekologické centrum Orlov) pořádané k 50. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram / 24. 4. – 31. 10. 2018

Náklad: 300 ks

Počet stran: 54

Texty: Albína Houšková, Alena Laufrová, Pavel Piekar

ISBN: 978-80-903739-3-8

Tisk: H.R.G., spol. s.r.o., Litomyšl

Vydalo SČUG Hollar v roce 2018 za finanční podpory Státního fondu kultury České republiky.

Cena: 200 Kč

 

Zastoupení autoři:

Karel Beneš, Daniela Benešová, Libor Beránek, Šimon Brejcha, Jana Budíková, Hana Čápová, Ladislav Čepelák, Karel Demel, Patrik Hábl, Eduard Halberštát, Petr Hampl, František Hodonský, Xénia Hoffmeisterová, Pavel Hora, Zbyněk Hraba, Tomáš Hřivnáč, Said Ismail, Zbyněk Janáček, Jarmila Janůjová, Karel Šafář, Jan Kavan, Markéta Králová, Alena Laufrová, Eduard Ovčáček, Pavel Piekar, Dana Puchnarová, Zuzana Růžičková, Miloš Sláma, Vladimír Suchánek, Jana Šindelová, Petr Štěpán, Lenka Štěpaníková, Eva Vápenková, Eva Vlasáková, Lenka Vojtová.

 

Praha : rudolfinské reflexe

PRAHA : RUDOLFINSKÉ REFLEXE

publikace vydaná u příležitosti výstavy Praha : rudolfinské reflexe v roce 2017 v Itálii ve městě Gesualdo

Náklad: 300 ks

Počet stran: 62 stran

ISBN: 9788090373921

Vydalo SČUG Hollar v roce 2017.

Cena: 250 Kč

Česká grafika XX. století

Vydal: SČUG HOLLAR

V r. 1997, váz., 325 str.

EAN: 9788090240506

ISBN: 978-80-902405-0-6

Původní cena 1.250,- Kč

Nyní: 550,- Kč

Dostupná v naší galerii nebo na objednávku.

Publikace představuje českou grafickou tvorbu dvacátého století v celé její šíři a bohatosti. Přínosem knihy je koncepce obrazové části, která uvádí jednotlivé autory chronologicky podle data narození. Poskytuje tak přehledný obraz vývoje moderní grafiky a dosahuje tím překvapivých generačních vazeb. Publikace se vztahuje k vývoji SČUG Hollar a zároveň zahrnuje také autory, kteří se nikdy nestali jeho členy a přitom hráli nebo hrají důležitou úlohu v celkových souvislostech. Zdůrazňuje rozhodující umělecké proudy a směry od symbolismu přes expresionismus, kubismus, sociální umění dvacátých let, neoklasicismus, Skupinu 42 a svobodně experimentující projev šedesátých let až po dnešní dobu. Přispívá ke zdůraznění postavení grafiky v českém umění a zároveň naznačuje význam „Hollaru“ pro její vývoj. V historické části jsou reprodukována díla z Grafické sbírky Národní galerie. Na ni navazuje kapitola věnovaná současnosti, v níž se přece jen klade důraz na členy spolku nebo osobnosti spojené s jeho činností.

 

česká grafika xx.stol small

Eros v evropské grafice v průběhu století

Vydal: SČUG HOLLAR

V r. 1999, 189 str.

Publikace je k dispozici v české i anglické verzi.

EAN: 9788090240513

ISBN: 8090240518

Původní cena 500,- Kč

Nyní: 250,- Kč

Dostupná v naší galerii nebo na objednávku.

Kniha uvádí české autory, kteří se inspirovali a inspirují erotikou, do kontextu s evropskou grafikou a zároveň upozorňuje na vysokou estetickou kvalitu uměleckých děl. Kniha je doplněna bohatým černobílým i barevným obrazovým materiálem.

eros small