Klub přátel Hollaru

Grafické prémie 2022 | Klub přátel Hollaru

Vážení přátelé Galerie Hollar,

dovolte nám poděkovat vám za vaši podporu činnosti Galerie Hollar a všechny vaše návštěvy. Věříme, že jsme vám v minulém roce přinesli alespoň trochu radosti prostřednictvím výstav a těšíme se na další setkávání v galerii.

Rádi bychom Vás informovali o grafických prémiích Klubu přátel Hollaru pro rok 2022, které pro vás máme připravené a je možné si je vyzvednout kdykoliv v otevírací době galerie (út-ne 10-12, 13-18 h mimo instalace výstav, vernisáž a státní svátky).

V letošním roce se můžete těšit na grafické prémie od

 

• Jaroslavy Severové, ink print

• Ivy Krupicové, sítotisk

• Tomáše Hřivnáče, suchá jehla

20220126_112303

Jako každý rok, stříbrní členové (příspěvek ve výši 500 Kč) získávají jeden grafický list, Zlatí členové (1 200 Kč) mají možnost vybrat si dva grafické listy dle vlastního výběru.

.

PRO ZASLÁNÍ POŠTOU – prosíme o vyplnění objednávkového listu: PRÉMIE 2022 – obj.list  se jmény autorů v pořadí Vašeho zájmu. Závazný objednávkový list zašlete na e-mail galerie@hollar.cz nebo na adresu Galerie Hollar, Smetanovo nábř. 6, Praha 1, 110 00.

V případě výběru prémie od Jaroslavy Severové v objednávce prosíme o doplnění specifikace grafického listu – 1 / 2 / 3 / 4, u Tomáš Hřivnáče barevnou variantu a / b / c (viz označení reprodukcí výše).

.

Nejste členy Klubu přátel Hollaru? Více informací se dozvíte zde a nebo přímo u nás v galerii.

.

Děkujeme za vaši podporu, se srdečným pozdravem,

Kateřina Marková,

tajemnice SČUG Hollar a vedoucí Galerie Hollar

T: 737288310, 737288309 | galerie@hollar.cz, katerina.markova@hollar.cz

GRAFICKÝ KALENDÁŘ 2022 k dispozici

Vážení,

 

ode dnešního dne jsou v Galerii Hollar k dispozici Grafické kalendáře pro rok 2022.

Marek Sibinský | Pavla Aubrechtová | Vladimír Gebauer | Lucie Raškovová | Michal Novák | Zbyněk Hraba

V jedinečném kalendáři naleznete šest originálních grafických listů od šesti grafiků, členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Kalendář vychází každým rokem v omezeném nákladu 150 kusů, grafické listy jsou do těla kalendáře jemně vlepeny tak, aby je bylo možné po uplynutí aktuálnosti kalendáře vyjmout.

 

 

Pro členy Klubu přátel Hollaru s platným členstvím je Grafický kalendář za 2 000 Kč, standardní cena kalendáře bez členství je 2 300 Kč.

Pro více informací a objednávky: galerie@hollar.cz | 737 288 310 | http://hollar.cz/aktuality/graficky-kalendar-2022/

• • •

Marek Sibinský (1974), rodák z Frýdku-Místku, nejprve vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v  Brně, následoval ateliér volné a užité grafiky prof. Eduarda Ovčáčka na pedagogické fakultě Ostravské univerzity, kde poté Sibinský sám působil jako pedagog. Doktorské studium absolvoval v Polsku, na Slezské univerzitě v Katowicích, a stal se vedoucím katedry grafiky a kresby na Fakultě umění Ostravské univerzity. Uskutečnil desítky workshopů, přednášek, sympozií a výstav ve spolupráci se zahraničními školami a institucemi. Vystavuje v Čechách a v Polsku, na Mezinárodním bienále digitální grafiky v Gdyni byl dvakrát oceněn, několikrát i na každoroční soutěžní přehlídce Grafika roku v Praze. V grafice hledá možnosti experimentálních přesahů. Používá různě kombinované digitální tisky s rastry a serigrafii. „Konfrontuji problematiku identity vizuálního obrazu a současný stav v oblasti mediální produkce“, charakterizuje svoji tvorbu. Do Hollaru vstoupil v r. 2018.

Vladimír Gebauer (1946) se narodil v Kladně a podobně jako jeho budoucí životní partnerka Pavla Aubrechtová (oba dnes žijí a tvoří v Novém Strašecí) navštěvoval v letech 1960–1964 Střední odbornou školu výtvarnou. Odtud pokračoval na Akademii výtvarných umění (prof. Fr. Jiroudek). Jako malíř a grafik tíhne k přírodě, k proměnám krajiny, a brzy se dostává ke kolážím, asamblážím a objektům. Jeho díla, díky lidské i tvůrčí blízkosti, se dobře doplňují s díly Pavly Aubrechtové, což vede i ke společným výstavám (např. v pražské Galerii Smečky v r. 2009, kde jsou oba rovněž zastoupeni v rozsáhlé sbírce české koláže Pražské plynárenské, a. s.). Oba se také svého času opakovaně účastnili výstav organizovaných neoficiální černokosteleckou Galerií H, včetně legendárního projektu Krabičky, na který navázaly další podobné aktivity a který inspiroval mnohé z jeho účastníků k obdobné samostatné tvorbě. Členem Hollaru je od r. 2019, od r. 2007 je také v Umělecké besedě.

Zbyněk Hraba (1960) se narodil v Praze, kde stále působí. Po absolutoriu oboru grafická úprava tiskovin na Střední průmyslové škole grafícké v Praze studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru knižní kultury a písma (prof. Milan Hegar). Pro vlastní grafickou volnou tvorbu si oblíbil techniku vícebarevného linorytu, kterou využívá pro krajinné motivy, zátiší, portréty (Bohuslav Martinů, Bob Dylan, Pocta Suchému a Šlitrovi, opakovaně Josef Váchal, včetně autoportrétu s ním) i celé tematické cykly, též pro sběratelská exlibris. Tiskne z jedné desky-matrice s postupným odkrýváním jednotlivých částí kompozice, což vyžaduje maximální soustředění a přesnost pro dokonalý soutisk. „Je to pro mne vždy znovu neodolatelné dobrodružství“, říká sám autor, který je členem Hollaru od r. 2015.

Pavla Aubrechtová (1946) se narodila v Praze, po ukončení Střední odborné školy výtvarné Václava Hollara vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (prof. František Muzika). Z doby studia pocházejí její jemné abstraktní tužkové kresby, podobně ilustrovala i básně Fr. Halase. Postupně se dostala ke grafice, k dřevořezům, také maluje, zabývá se i grafikou užitou. Snad nejraději však průběžně experimentuje s možnostmi papíru, který propichuje, razítkuje, vrství, kombinuje s organickými materiály a obohacuje přírodními barvivy. Už počátkem 80.let začala s kolážemi, následovaly i asambláže. Velkou inspirací a pobídkou jí byla návštěva Japonska, která ji přiměla ilustrovat japonské básně z 8.–12. století. Její vynalézavost stále přináší něco nového, dosud neprobádaného a autorka tak znovu a znovu obohacuje obor své působnosti. Je členkou Umělecké besedy, do Hollaru patří od r. 2019.

Lucie Raškovová (1970) se do ateliéru ilustrace a grafiky k prof. Jiřímu Šalamounovi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové dostala v r. 1991, a to už měla za sebou ukončený učební obor ošetřovatel a jezdec dostihových koní ve Velké Chuchli a maturitu na Střední zemědělské škole. Během vysokoškolského studia odjela na stáže v zahraničí (Halle, Lipsko, Salzburg), po absolutoriu na škole zůstala jako odborná asistentka na katedře grafiky, kde působí už téměř čtvrt století. Vedle toho, že učí studenty základům grafických technik, se sama ráda inspiruje různými možnostmi starých postupů a zkouší nové materiály a jejich netradiční vyznění. Zajímá ji hlubotisk, především měkký kryt (ve kterém vznikla i její diplomová práce, věnovaná Otokaru Březinovi, obohacená i ruční sazbou). Zaměřuje se na bibliofilie a autorské knihy, její titul „Samota není zlej“ se dostal v literární soutěži Magnesia Litera 2016 mezi finalisty. V Hollaru je od r. 2016.

Michal Novák (1959) se kromě volné a užité grafiky věnuje i malbě na dřevěné desky a drobné grafice, zejména exlibris. Pochází z Ústí nad Labem a zůstává v Polabí – žije a pracuje i v Sadské u Nymburka a v Hradci Králové. Pro grafické portréty ho inspiruje jemu blízká hudba i literatura (Hommage à Gustav Mahler, Jaroslav Ježek, Jimi Hendrix, Franz Kafka, Bohumil Hrabal – do jeho portrétu umístil i známou kočku z grafického listu Václava Hollara). Přehlídek exlibris se po Evropě účastní už třicet let, oceněn byl opakovaně (Turín, Bologna, Janov). Knihu regionálních pohádek Labská královna dle místních pověstí ilustroval tak zdařile, že to podnítilo vznik animovaných filmových verzí (namluvil mj. Pavel Liška), pexesa či  omalovánek.. Členem Hollaru se Michal Novák stal v r. 2018.

GRAFICKÝ KALENDÁŘ 2022

GRAFICKÝ KALENDÁŘ SDRUŽENÍ ČESKÝCH UMĚLCŮ GRAFIKŮ HOLLAR 2022

Marek Sibinský | Pavla Aubrechtová | Vladimír Gebauer | Lucie Raškovová | Michal Novák | Zbyněk Hraba

Vážení přátelé,

 

ode dnešního dne je možné objednat Grafický kalendář pro rok 2022. V jedinečném kalendáři naleznete šest originálních grafických listů od šesti grafiků, členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Kalendář vychází každým rokem v omezeném nákladu 150 kusů, grafické listy jsou do těla kalendáře jemně vlepeny tak, aby je bylo možné po uplynutí aktuálnosti kalendáře vyjmout.

Pro členy Klubu přátel Hollaru s platným členstvím je Grafický kalendář za 2 000 Kč, standardní cena kalendáře bez členství je 2 300 Kč.

Rezervovat kalendář je možné přímo v galerii či e-mailem prostřednictvím vyplněného objednávkového listu: KALENDÁŘ 2022 – objednávka (pdf), KALENDÁŘ 2022 – objednávka (word)

Objednávky je možné zasílat na e-mail katerina.markova@hollar.cz nebo galerie@hollar.cz, případně se telefonicky domluvit na tel 737 288 309 / 737 288 310.

 

S přáním hezkého dne,

Galerie Hollar

BULLETIN Klubu přátel Hollaru 2021

BULLETIN 2021 | KLUB PŘÁTEL HOLLARU

Letos máme z Bulletinu Klubu přátel Hollaru velikou radost. A věříme, že se bude líbit i vám.

Kromě výroční zprávy z minulého roku a článků věnovaných mnoha našim grafikům v něm naleznete celý projekt Útržky slov – útržky vět – zápisky, zlomky myšlenek a kresby, grafiky a fotografie grafiků z doby karantény.

Bulletin je ode dneška zdarma pro všechny členy Klubu přátel Hollaru s platným členstvím pro rok 2021 k dispozici v naší galerii ♥

Grafické prémie 2021 | Klub přátel Hollaru

Vážení,

dovolte, abychom Vám poděkovali za Vaši přízeň a podporu nejen v letošním roce, ale také v letech minulých a pevně věříme, že i v letech následujících. Velmi si Vaší podpory Galerie Hollar ceníme, bez ní by plynulý a správný chod galerie nebyl možný, obzvlášť v této, pro všechny nejisté době.

Rádi bychom Vás informovali o grafických prémiích Klubu přátel Hollaru pro rok 2021, které jsou pro Vás připravené, avšak v této chvíli vzhledem k uzavřené galerii budou muset počkat na trochu příznivější dobu, která, doufáme, co nejdříve nastane:

Andrea Tachezy, Leť!, digitální tisk, 2020

Jiří Samek, Pařez, hlubotisk z lina, 2020

Lenka Štěpaníková, Zajíc a želva, suchá jehla, 2020

Lenka Štěpaníková, Vepř, koza a ovce, suchá jehla, 2020

Lenka Štěpaníková, Kohoutek, kočka a myška, suchá jehla, 2020

Grafické prémie budou v roce 2021 doplněny následujícími autory z minulých let:

Zbyněk Hraba, Jasný den, linoryt, 2016

Martin Raudenský, bez názvu, ofset, 2017

Michaela Lesařová–Roubíčková, Pavilon, litografie, 2014

 

Stříbrní členové (příspěvek ve výši 500 Kč) získávají jeden grafický list, Zlatí členové (1 200 Kč) mají možnost vybrat si dva grafické listy dle vlastního výběru.

 

Podrobné informace naleznete zde: GALERIE HOLLAR – GRAFICKÉ PRÉMIE KPH 2021 – INFORMACE

PRO ZASLÁNÍ POŠTOU – prosíme o vyplnění objednávkového listu OBJEDNACÍ LIST GR.PRÉMIE 2021 se jmény autorů v pořadí Vašeho zájmu. Závazný objednávkový list zašlete na adresu Galerie Hollar, Smetanovo nábř. 6, Praha 1, 110 00 nebo na e-mail galerie@hollar.cz

 

Děkujeme za vaši podporu, se srdečným pozdravem,

Za Galerii Hollar, Kateřina Slezáková,

tajemnice SČUG Hollar a vedoucí Galerie Hollar

Smetanovo nábř. 6

110 00 Praha 1

T: 737288310, 737288309 | galerie@hollar.cz, kslezakova@hollar.cz

KLUB PŘÁTEL HOLLARU – INFORMACE

kph obr záhlaví uz

KLUB PŘÁTEL HOLLARU

 

Klub přátel Hollaru působí v rámci SČUG HOLLAR od roku 1990. V současné době má klub přátel více než 300 členů.

V posledních letech navazujeme na tradici první republiky, kdy Hollar nabízel zájemcům dvojí formu členství jako podporu činnosti Sdružení českých umělců grafiků Hollar:

 

STŘÍBRNÉ ČLENSTVÍ KLUBU PŘÁTEL HOLLARU

a

ZLATÉ ČLENSTVÍ KLUBU PŘÁTEL HOLLARU

 

Práva členů

  • vstup zdarma na všechny výstavy a společenské akce v galerii Hollar
  • členové KPH dostávají zprávy o aktuálních informacích o výstavách, doprovodných programech a společenských akcích
  • každý člen získává každým rokem prémii – grafický list dle vlastního výběru – zlatý člen má nárok na 2 grafické listy, stříbrný člen na 1 grafický list (výběr ze 3 až 6 autorů)
  • spolu s prémií dostávají členové zdarma Bulletin KPH, který vychází vždy v průběhu jara každého roku
  • mají slevu na každoročně vydávaný Kalendář SČUG HOLLAR se šesti originálními grafickými listy od členů SČUG HOLLAR (grafické listy jsou ručně vlepeny do sítotiskem tištěného korpusu kalendáře, jsou lehce vyjmutelné)

 

Podmínky členství

  • vyplněná přihláška (k dispozici v galerii Hollar nebo po domluvě elektronicky) dodaná fyzicky do Galerie Hollar či zaslaná na e-mail galerie@hollar.cz
  • zaplacený členský příspěvek ve výši dle druhu členství:

Stříbrný člen Hollaru – roční členský příspěvek 500 Kč

Zlatý člen Hollaru –  roční členský příspěvek 1 200 Kč

 

VÍCE INFORMACÍ A PŘIHLÁŠKA ZDE: KLUB PŘÁTEL HOLLARU – info, přihláška

Grafický kalendář Galerie Hollar 2021

Vážení,

 

v této chvíli připravujeme finální podobu GRAFICKÉHO KALENDÁŘE GALERIE HOLLAR 2021. V kalendáři naleznete grafické listy od Petra Palmy, Jany Hubatkové, Markéty Kotkové, Heleny Čubové, Josefa Odrášky a Evy Jakubcové.

Originální kalendář v grafické úpravě Petra Foltery vychází každým rokem v omezeném nákladu 150 číslovaných výtisků a grafické listy v něm obsažené jsou vytvořeny pouze pro tento účel. Grafické listy jsou do kalendáře jemně ručně vlepeny za horní okraj listu a jsou po splnění svého účelu v daném roce lehce vyjmutelné. V roce 2021 je obálka Kalendáře dedikována osobnosti Františka Tichého (1986-1961). Úvodní text o Františku Tichém a medailony zastoupených autorů jsou z pera Renaty Roubíčkové.

 

Pro nečleny Klubu přátel Hollaru bude grafický kalendář 2021 za cenu 2 300 Kč, pro členy Klubu přátel Hollaru za sníženou cenu 2000 Kč. Grafický kalendář je možné už v této chvíli objednávat – pokud byste si přáli nízké číslo tisku, objednávku doporučujeme – objednací list naleznete ke stažení zde: KALENDÁŘ 2021 – objednávka či KALENDÁŘ 2021 – objednávka

Předpokládáme, že Kalendář 2021 bude připraven k předání do poloviny listopadu 2020, o přesném termínu i reálné podobě Vás budeme včas informovat.

 

Zároveň jsou k dispozici Grafické kalendáře ze tří předchozích let (2018, 2019, 2020), nyní za výjimečně sníženou cenu. Jediný kalendář je možné využít jako šest originálních dárků dýchajících tradicí, třeba už pod stromeček. Na jejich obsah se můžete podívat zde: Grafické kalendáře Galerie Hollar

 

V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte na kslezakova@hollar.cz či tel. 737 288 309

 

Srdečně,

Galerie Hollar

kalendar2021 obalka

 

BULLETIN 2020 | Klub přátel Hollaru

Milí přátelé Galerie Hollar,

 

od úterý 30. 6. 2020 na vás bude v galerii čekat nové vydání Bulletinu Klubu přátel Hollaru pro rok 2020 v grafické úpravě Zbyňka Hraby. Věříme, že se vám bude líbit. Kromě přehledu aktivit Galerie Hollar za celý minulý rok v bulletinu naleznete texty o Pavlu Sukdolákovi, Petru Niklovi, Janě Hubatkové, Jamesi Janíčkovi, Arnoštu Karáskovi a mnoha dalších autorech.

Pokud nejste členy Klubu přátel Hollaru, ale rádi k nám chodíte a měli byste chuť nás členstvím podpořit, informace o členství naleznete zde: Klub přátel Hollaru

 

 

Děkujeme všem, kteří se na vydání letošního bulletinu podíleli, a vám za veškerou dosavadní podporu ♥
Galerie Hollar

GRAFICKÉ PRÉMIE KPH 2020

Vážení,

 

dovolte, abychom Vám poděkovali za Vaši přízeň Galerii Hollar v letošním roce, letech minulých i letech následujících. Velmi si vaší podpory činnosti Galerie Hollar ceníme. Bez ní by plynulý a správný chod galerie nebyl možný.

 

Informace o Klubu přátel Hollaru: http://hollar.cz/klub-pratel-hollaru/klub-pratel-hollaru-informace/

 

Rádi bychom Vás informovali o členských prémiích pro rok 2020, které budou od 14. 1. 2020 k dispozici v Galerii Hollar. Autory grafických prémií pro rok 2020 budou následující autoři:

 

Zuzana Růžičková, linoryt – vlastní technika, 2019

Martin Salajka, litografie, 2019

Pavel Sivko, litografie, 2019

 

Grafické prémie budou v roce 2020 doplněny následujícími autory z minulých let:

 

Helena Horálková, Les, slepotisk, 2002

Libor Beránek, Vážka, sítotisk, 2017

Olga Čechová, Sbírka, litografie, 2000

 

DSC08090Stříbrní členové (příspěvek ve výši 500 Kč) získávají jeden grafický list, Zlatí členové (1 200 Kč) mají možnost vybrat si dva grafické listy dle vlastního výběru.

 

Mimopražští členové KPH si mohou vyžádat zaslat prémii 2020 poštou. V tomto případě prosíme o vyplnění objednávkového listu se jmény autorů v pořadí Vašeho zájmu. Závazný objednávkový list zašlete na adresu Galerie Hollar, Smetanovo nábř. 6, Praha 1, 110 00 nebo na email galerie@hollar.cz

 

POZOR – objednací list rezervující vybraný grafický list je možné vyplnit pouze v případě zájmu o doručení poštou! Objednávky bez zájmu o zaslání poštou nebudou evidovány, děkujeme za pochopení.

Složenky zasílány nebudou.

 

Prosíme, aby poštovné a balné ve výši 120,- Kč bylo zaplaceno rovnou s členským příspěvkem na rok 2020 – celkem tedy 620 Kč (Stříbrní členové) nebo 1320 Kč (Zlatí členové). Prémie bude zaslána po obdržení platby (členský příspěvek + poštovné).

 

Číslo b. účtu: 1933982389/0800

 

Při platbě bankovním převodem prosíme do zprávy příjemci uvést vaše „příjmení KPH 2020“.

 

Objednací list pro Prémie 2020 naleznete zde: PRÉMIE 2020 – obj.list

 

Děkujeme za vaši podporu, se srdečným pozdravem,

 

Galerie Hollar

Adventní večer Klubu přátel Hollaru | ÚT 17. 12. 2019 v 17 h

ADVENTNÍ VEČER KLUBU PŘÁTEL HOLLARU

Adventní večer je určen pouze členům Klubu přátel Hollaru, děkujeme za pochopení.

Vážení přátelé,

 

srdečně vás zveme na Adventní večer Klubu přátel Hollaru, který se uskuteční v úterý 17. 12. 2019 v 17 h v Galerii Hollar. Večerem vás provede Milan Stupavský, předseda KPH, Pavel Sivko, Karel Žižkovský a hosté – vybraní členové Sdružení českých umělců grafiků Hollar (jmény se nechte překvapit).

Jedním z hlavních témat večera bude blížící se významné životní jubileum Pavla Sukdoláka, který v roce 2020 oslaví 95. narozeniny.

 

Těšíme se na vás,

Galerie Hollar a Klub přátel Hollaru

 

Světýlko

Lenka Vojtová, Světýlko, 2002, lept